פרטים לגבינו       

חזור לדף הבית

מבקרים יקרים באתר ההעפלה והרכש,

את האתר השקתי בסוף שנת 2006 והוא פועל מאז כאתר פרטי שאינו שייך/כפוף לשום גוף ציבורי/ממלכתי. מאז 2014 אני מנהל ומתחזק אותו לבדי, אך במהלך שבע שנותיו הראשונות התקופה בה רוב החומר המוצג בו נאסף הֻגַּהּ ואֻרְגַּן עבדו יחד איתי על פיתוחו אנשים נוספים, בהם שניים שתרומתם העצומה ומסירותם האין סופית למשימה ראויים לציון מיוחד: אבי יוצא הפלי"ם וחיל הים ◄סא"ל יהודה בן-צור ז"ל חוקר בעל שם של מפעלי ההעפלה והרכש ושותפי לפיתוח מרגע הקמת האתר ועד שהזקנה לא אפשרה לו להמשיך עוד שהיה אחראי בעיקר על המחקר ההיסטורי והקשר עם הציבור הרחב ומוסדות רלוונטיים, וידידנו איש המח"ל בעליה ב' ◄אריה מלכין ז"ל שתרם תרומה עצומה לפרויקט החשוב של הוספת גרסה אנגלית לאתר מאמץ שבהקשרו חובה לציין גם את עזרתם הרבה של אבי ליבני ז"ל ונאוה גורן תבדל"א בתרגום והגהה [הערת מערכת].

אנו, מפתחי האתר בעבר ובהווה, עשינו ועושים את מלאכתנו למען שימור מורשת מפעלי ההעפלה והרכש, וללא שום תמורה כספית. שמחנו לקבל לאורך השנים תגובות אוהדות מצד מבקרים באתר (הקש כאן למספר דוגמאות). תודתנו שלוחה למאות האנשים ששלחו לנו חומר לפרסום, ול'מוסד הרצל לחקר הציונות ולימודה' על החסות שהוא מעניק לאתר מאז 2007 (עם תודה מיוחדת ◄ לפרופ' יואב גלבר).

גישתנו היא לשלב מחקר היסטורי עם סיפורם של אנשים מן היישוב על המאורעות והתקופה, ברובם הסיפורים האישיים של פעילי ההעפלה והרכש כפי שהשתמרו בזיכרונם. על אף שהסיפורים והקוריוזים האישיים לא חפים מאי דיוקים היסטוריים, הם מחיים את המאורעות והתקופה והופכים, לדעתנו, את החומר המוצג למעניין וקריא יותר בהשוואה למחקר היסטורי גרידא.

שמנו לעצמנו מטרה להיות מדויקים היסטורית כמיטב יכולתנו; יחד עם זאת, איננו יכולים לאמת את תוכנם של הסיפורים המפורסמים באתר על כל פרט ופרט שבהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים. במקרים רבים, על סמך ידע אישי, מחקר משלנו או לנוכח סתירות בין עדויות מפורסמות, הוספנו הערת מערכת מתאימה(*).

בברכה,
 ◄צבי בן-צור
מייסד,
וובמאסטר ועורך ראשי של האתר(*) הערת מערכת מצוינת בדר"כ באמצעות הסימון
: [הערת מערכת] . ע"מ לראות את תוכן הערת המערכת יש להציב עליו את סמן העכבר או לגעת בו ע"ג מסך התצוגה (בהתאם לסוג המכשיר).

  הזכויות על חומר קצה  כתבה, סיפור, מצגת, תמונה, קטע וידאו/אודיו זה או אחר במידה וחלות, שייכות למחברם/יוצרם. המוסר חומר קצה לאתר אחראי לבדוק שאין מניעה חוקית לפרסמו. המוצא באתר חומרים שיש מניעה לפרסמם, יודיענו והחומרים ימחקו. כל הזכויות על תכנות האתר ועיצובו שייכות לצבי בן-צור.


ממשיכים מסורת שהתגבשה בפלי"ם ומרימים כוסית "לחיי הספינות שבדרך":
צבי בן-צור (משמאל) הוובמסטר והעורך ראשי של האתר,
יהודה בן-צור יוצא הפלי"ם, מפקד ספינות מעפילים וממייסדי האתר

יהודה בן-צור אזרח כבוד של העיירה באקולי שבאיטליה
יהודה בן-צור הוא אזרח כבוד של העיירה באקולי (Bacoli) שליד נאפולי, בזכות השתתפותו
 במבצע ההורדה בחוף קיסריה/שדות-ים של מעפילי הספינה 'עמירם שוחט', שיצאה
 לדרכה מאזור העיירה, ופרסום סיפור מעפיליה והפלגתה באתר ההעפלה והרכש.
תודתנו ל- Elio Samuele Guardascione, תושב באקולי, על היוזמה להענקת התואר.סיכום שנת 2023 של מספר המבקרים באתר ההעפלה והרכש
בשנת 202
3 ביקרו באתר 34,000 מבקרים – עליה של 11% לעומת 2022
ציר אופקי: ציר הזמן; ציר אנכי: מספר מבקרים שבועי


באתר מפורסמים סיפורים אישיים רבים; אין למערכת האתר אפשרות לאמת את כל פרטיהם ולכן הכתוב בהם באחריות בלעדית של כותביהם.

Copyright© 2006 - 2024: Articles/stories/presentations/pictures - respective authors and/or copyright holders; Website design & code (html/php/xml/javascript) - Tzvi Ben-tzur; All rights reserved.