כיצד להשתמש באתר       

חזור לדף הבית

אתר הפלי''ם וההעפלה

כיצד לשלוח חומר להצגה באתר

על מנת להעביר אלינו חומר לפרסום באתר נא הקש כאן לשליחת הודעה אלינו לצורך תאום. אנו נשמח לקבל ולפרסם כל חומר רלוונטי. עורכי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם חומר לא ראוי בעיניהם, לדרוש תיקונים לטעויות, ו/או להוסיף הערת מערכת – כל זאת לפי שיקול דעתם הבלעדי.

הזכויות על חומר קצה – כתבה, סיפור, מצגת, תמונה, קטע וידאו/אודיו זה או אחר – במידה וחלות, שייכות למחברם/יוצרם. המוסר חומר קצה לאתר אחראי לבדוק שאין מניעה חוקית לפרסמו. המוצא באתר חומרים שיש מניעה לפרסמם, יודיענו והחומרים ימחקו.

כיצד לגלוש באתר

החומר באתר מאורגן לפי נושאים ותת נושאים, על פני מספר רב של דפים. גלישה בדפדפן לכתובת האתר פותחת את דף הבית. המעבר לדף אחר נעשה, כמו שגלישה בדפדפן נעשית באופן כללי, באמצעות קישור (hyperlink) – כיתוב (צירוף מילים או אפילו מלה בודדת) או תמונה – שכאשר מקישים עליו התצוגה עוברת לדף אחר שהקישור מייצג. הדף המקושר יחליף את הדף המוצג באותה כרטיסיה של הדפדפן, או יוצג בכרטיסיה חדשה שהדפדפן יפתח. קישור מסוג כיתוב, שהוא חלק ממשפט, מוצג באותיות בצבע כחול (בדר"כ מודגשות בקו, לדוגמא: זה קישור;  שים לב: הקישור משנה את צבעו לאדום כאשר מציבים עליו את סמן העכבר). בנוסף לקישורים לנושאי משנה, מכיל הדף הטיפוסי קישורים רלוונטיים לחומר קצה: כתבה, סיפור, תמונה, קטע וידאו או אודיו וכיו"ב.

הקישורים בדף הבית ל-15 הנושאים העיקריים של האתר הם התמונות הריבועיות במטריצה 5x3 המוצגת במרכז הדף – כל תמונה מייצגת אחד מהנושאים העיקריים עם שם הנושא רשום תחתה – או רשימת הנושאים העיקריים המוצגת בצדו הימני של הדף. דף הבית ודפי נושאי המשנה מציגים סרגל אופקי של קישורים מיוחדים הממוקם מיד מתחת לכותרת שבראש הדף. הסרגל מכיל את הקישורים הבאים: חיפוש באתר (), English version (מעבר לגרסה האנגלית), 'כיצד להשתמש באתר' (הדף הנוכחי), 'כתוב אלינו' (יצירת קשר עם מערכת האתר ע"י שליחת דוא"ל), 'פרטים לגבינו', 'נוסף לאחרונה' (רשימה בסדר כרונולוגי של החומר שהתווסף לאתר), ו'קישורים נוספים' (רשימת קישורים לאתרים אחרים שיש בהם עניין).

לדף באתר, למעט דף הבית, הצורה הטיפוסית הבאה:התמונות המוקטנות עם הכותרות בצבע כחול שמתחתן הן תמונות קישור –  קישורים לנושאי המשנה של הדף או לחומר קצה שהוא מכיל. לדוגמא (הלקוחה מהדף  'הנרייטה סאלד' תחת הדף תאורי הפלגות שתחת הדף ההעפלה):


הולדתה של התינוקת מרים
פיני אשוח מספר על
הולדתה של התינוקת מרים
על הספינה הנרייטה סאלד

יש לשים לב שהכותרת של תמונת קישור איננה קישור, ז"א יש להקיש על התמונה עצמה ולא על כותרתה. יוצאים מן הכלל הם שמות המופיעים בכותרת עם הדגשת קו תחתם – שמות אלה הם קישור לדף הרלוונטי לאותו השם. בדוגמא הנ"ל, פיני אשוח  הוא קישור לדף הסיפור האישי של פיני תחת הדף סיפורים אישיים

קישורים לחומר קצה ללא תמונות קישור נראים כך (הערה: באופן כללי טקסט בצבע כחול, במיוחד עם הוא מודגש בקו תחתון, הוא קישור):

אריה לובה אליאב מספר על חיים ארלוזורוב - אולואהבמקומות רבים מופיע הסימון: [הערת מערכת]. הצבת סמן העכבר עליו, או נגיעה בו ע"ג מסך התצוגה (תלוי בסוג המכשיר), מקפיצה לתצוגה הערה מטעם המערכת המתייחסת לקונטקסט אליו הוצמד הסימון. לדוגמא:

 

 

לנוחיות הגלישה באתר, כל דף מכיל רשימת קישורים לנושאים הראשיים. כמו כן מוצגת היררכית הקישורים שמובילה מדף הבית לדף המוצג  (מצד ימין מיד מתחת לסרגל הקישורים המיוחדים, כמו למשל:  'חזור לדף הבית>ההעפלה>תאורי הפלגות').

כתבת קצה מוצגת בדר"כ באמצעות  PDF Reader – פורמט סטנדרטי וידוע להצגת מסמכים. במקרים מעטים יחסית התצוגה היא באמצעות דף מיוחד להצגת כתבת קצה שצורתו כדלקמן:

 

בנוסף לדפדוף בין דפי הכתבה השונים באמצעות הכפתורים המוצגים בסרגל האנכי הכחול שבצד ימין, יש אפשרות לסגור את הכתבה ולחזור לדף ממנו נפתחה ע"י כפתור החזור (Back) של הדפדפן או באמצעות הכפתור 'סגור'.


באתר מפורסמים סיפורים אישיים רבים; אין למערכת האתר אפשרות לאמת את כל פרטיהם ולכן הכתוב בהם באחריות בלעדית של כותביהם.

Copyright© 2006 - 2024: Articles/stories/presentations/pictures - respective authors and/or copyright holders; Website design & code (html/php/xml/javascript) - Tzvi Ben-tzur; All rights reserved.