פרטים לגבינו       

חזור לדף הבית

אתר הפלי"ם וההעפלה הוא מיזם של   צבי בן-צור מנהל האתר (Webmaster, כולל אחריות לפיתוח ותחזוקה טכנית), מעצבו, ועורכו הראשי. על צוות פיתוח האתר נמנים כיום גם יוצא הפלי"ם וחיל הים סא"ל (מיל') יהודה בן-צור, האחראי על המחקר ההיסטורי וטיפול בפניות הציבור, ונאוה גורן המסייעת בתרגום אנגלית-עברית והגהת כתבות. לצערנו הרב, בינואר 2014 נפטר בשיבה טובה ידידנו חבר צוות האתר אריה מלכין ז"ל; אריה מאנשי המח"ל בעליה ב' תרם רבות להקמת הגרסה האנגלית של האתר.

אתר הפלי"ם וההעפלה הוא אתר פרטי שאינו שייך או כפוף לשום גוף ציבורי. שמחנו לקבל לאורך השנים תגובות אוהדות רבות מצד מבקרים באתר (הקש כאן למספר דוגמאות). אנו שואבים עידוד רב מהמספר הגבוה של מבקרים באתר בין 3,000 ל-5,000 מבקרים בחודש! תודתנו שלוחה למתנדבים נוספים שעזרו לנו בפיתוח האתר, למאות האנשים שתרמו חומר, ולמוסד הרצל לחקר הציונות ולימודה על הענקת חסותו שהחלה ב-2007 (עם תודה מיוחדת לפרופ' יואב גלבר) .

האתר פותח ומופעל על ידינו, חברי צוות האתר בעבר ובהווה, למען הקהל הרחב. גישתנו היא לשלב מחקר היסטורי עם סיפורים של אנשים מן היישוב על המאורעות והתקופה, ברובם הסיפורים האישיים שלהם עצמם כפי שהשתמרו בזיכרונם. רבים מהסיפורים והקוריוזים שבאתר מחיים את המאורעות והתקופה והופכים, לדעתנו, את הנושאים המוצגים להרבה יותר מעניינים וקריאים בהשוואה למחקר היסטורי גרידא.

שמנו לעצמנו מטרה להיות מדויקים היסטורית כמיטב יכולתנו; יחד עם זאת, איננו יכולים לאמת את תוכנם של הסיפורים המפורסמים באתר על כל פרט ופרט שבהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים. במקרים רבים, על סמך ידע אישי, מחקר משלנו או לנוכח סתירות בין עדויות מפורסמות, הוספנו הערת מערכת מתאימה(*).


סא"ל (מיל') יהודה בן-צור, יוצא הפלי"ם וחיל הים ופעיל מפעל ההעפלה
  ממייסדי האתר וחבר בצוות פיתוחו וטיפוחו
מומחה בעל שם בנושא ההעפלה המופקד באתר על המחקר ההיסטורי

  הזכויות על חומר קצה  כתבה, סיפור, מצגת, תמונה, קטע וידאו/אודיו זה או אחר במידה וחלות, שייכות למחברם/יוצרם. המוסר חומר קצה לאתר אחראי לבדוק שאין מניעה חוקית לפרסמו. המוצא באתר חומרים שיש מניעה לפרסמם, יודיענו והחומרים ימחקו. כל הזכויות על תכנות האתר ועיצובו שייכות לצבי בן-צור.

(*) הערת מערכת מצוינת בדר"כ באמצעות הסימון [הערת מערכת]; ע"מ לראות את תוכן הערת המערכת יש להציב עליו את סמן העכבר או לגעת בו ע"ג מסך התצוגה (בהתאם לסוג המכשיר).


powered by FreeFind

האתר מפרסם סיפורים אישיים רבים כפי שנכתבו ע"י האנשים עצמם; אין למערכת האתר אפשרות לאמת את כל פרטיהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים.

Copyright© 2006 - 2017: Articles/stories/presentations/pictures - respective authors and/or copyright holders; Website design & code (html/php/xml/javascript) - Tzvi Ben-tzur; All rights reserved.